Księgarnia Świętego Jacka


Nazwa firmy: Księgarnia Świętego Jacka

NIP: 6340197631

Adres: Wita Stwosza 11

Miejscowość: Katowice

Kod pocztowy: 40-042

Telefon: +48519546101

WWW: https://sklep.ksj.pl/Oceń firmę (0 z 0 głosów)Kadzidła kościelne

Opis:


Sklep posiada w ofercie duży wybór kadzideł. Stosowane powszechnie w świątyniach i w domach prywatnych od czasów okresu Starego Państwa w Egipcie faraonów, do dziś stanowią symbol luksusu, jak i wszystkiego, co jest związane z kultem. Ich zapach przyciągał do świątyń wiernych w różnych epokach w niemal wszystkich stronach świata. Dlatego regiony, w których można było pozyskiwać mirrę, gumę arabską i specjalne gatunki żywicy zawsze cieszyły się zainteresowaniem najpotężniejszych władców i stanowiły cel wypraw handlowych, wojennych i geograficznych. 

Aromatyczne kadzidła kościelne, jakie można nabyć w Księgarni Świętego Jacka, w niczym nie ustępują tym, do których wyrobu królowa Hatszepsut kazała sprowadzać mirrę z legendarnej krainy Puntu, zaś Salomon z równie bajecznego Ofiru. Ich zapach bez wątpienia doceniłaby najbardziej znana koneserka kadzideł w historii, sama władczyni Saba. Słodka lub wytrawna - w zależności od upodobań - woń kadzidła przywodzi na myśl różne biblijne historie i nie tylko.

Data dodania: 24-08-2022 Źródło:https://sklep.ksj.pl/kategoria-produktu/artykuly-liturgiczne/pozostale/kadzidla-i-wegielki/

Opinie o Księgarnia Świętego Jacka


Nie zamieszczono jeszcze komentarzy.
Firmy w okolicy